از مرز تا نجف

بسم الله الرحمن الرحیم
%d9%85%db%8c-%d8%b1%d9%88%d9%85-%d8%aa%d8%a7-%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b9%db%8c%d9%86
چند نکته مهم در رابطه با مرز:
  • در سال گذشته یکی از نکاتی که در مرز دیده می شد، همهمه و شلوغ کردن عده ای جلوی درب های خروجی در مرز کشورمان بود که این امر موجب فشار به برخی زن ها و کودکانی شده بود که در میان جمعیت بودند.
پس خواهشاً به این نکته دقت فرمایید که کسی با هل دادن و ضربه زدن به این و آن، کارش پیش نمی رود و اگر همه زائران عزیز صبر کردن را سرلوحه کارشان قرار دهند، می توان از بروز حوادث ناگوار جلوگیری نمود.
 
  • در مرز سرویس بهداشتی وجود دارد، اما جوابگوی جمعیت زیاد نیست. اگرچه در مواقع شلوغ اقدام به راه‌اندازی سرویس بهداشتی سیار می‌کنند که زائران عزیز در این امر مشکلی نداشته باشند.
 
  • در مرز، امکانات خواب موجود است. بهتر است عصر یا اوایل شب خود را به مرزها برسانید و شب را آنجا بخوابید. سپس اوایل صبح برای خروج از مرز و ورود به کشور عراق اقدام نمایید.
 
  • در ایام اربعین حسینی در مرزها از زائرین پذیرایی می‌شود، لذا اگر برای خود غذایی آماده نکرده اید، می‌توانید از طعام‌های نذری موجود در مرز استفاده نمایید.
 
  • امکان سردی هوا در مرزها به خصوص مرز مهران وجود دارد. همین طور در خود عراق هم، سردی هوا محتمل است. پس لباس گرم حتماً به همراه داشته باشید.
 
  • باتوجه به جدیت عراق در بحث ویزا، افرادی که ویزا تهیه نکرده‌اند، برای خروج به مشکل می‌خورند و آنطور که مسئولین اعلام کرده‌اند، به هیج وجه اجازه خروج به افراد بدون ویزا داده نمی‌شود. پس برای امنیت کشور خودمان هم که شده، ویزا تهیه نمایید.
 
خروج از مرز ایران و ورود به کشور عراق
شما پس از ورود به ناحیه مرزی عراق و بررسی گذرنامه‌هایتان توسط گیت‌های عراقی می‌توانید وارد کشور عراق شوید و پس از آن خود را به وسایل حمل و نقل ( شامل سواری، ون، مینی بوس، اتوبوس و ماشین‌های باربری ارتش) برسانید.
مقصد غالب این وسایل حمل و نقل، نجف اشرف است.
 
مسافت مرزهای مختلف تا نجف اشرف
 
خسروی _ نجف
فاصله مرز خسروی تا نجف اشرف حدود ۳۷۰ کیلومتر است. با توجه به اعلام مسئولین مربوطه، امسال با توجه به امنیت نسبی که در کشور عراق حاکم شده است، مرز خسروی بازگشایی شده است.
نقشه این مسیر را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید.
مسیر مرز خسروی تا نجف
 
مهران – نجف
فاصله مرز مهران تا نجف اشرف حدود ۲۹۸ کیلومتر است که البته با توجه به وضعیت راه ها و نیز شلوغی مسیر، احتمالا در اربعین حسینی این مسیر را طی زمان ۷ الی ۸ ساعت طی خواهید کرد.
نقشه این مسیر را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید.
مسیر مهران تا نجف
 
چزابه – نجف
از مرز چزابه تا نجف اشرف حدوداً ۳۹۰ کیلومتر فاصله است.
نقشه این مسیر را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید.
مسیر چزابه تا نجف
 
شلمچه – نجف
از مرز شلمچه تا نجف اشرف حدود ۴۷۷ کیلومتر فاصله است.
نقشه این مسیر را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید.
مسیر شلمچه تا نجف
 
 
در پناه خداوند باشید